пʼятниця, 29 листопада 2024 р.

 


Бібліотека - дім мудрості, аптека для душі

Сьогодні бібліотека це не просто сховище книг, куди ми вирушаємо за пошуком необхідної інформації.





Мабуть ще багатьох дивує те, що у бібліотеці можна не тільки брати читати книги, погортати газети та журнали,



але й зустрітися з друзями,



займатися улюбленими справами – малювати, займатися творчістю,



складати пазлики,



переглянути улюблені відео-фільми в прохолодну погоду,







пройти навчання цифрової грамотності,


підключитися до інтернету в зоні дії Wi-Fi (без кабелів і модемів),



прийняти участь у конкурсах та масових заходах та відкривати для себе світ через книгу.

     Бібліотека була і буде своєрідним осередком інформаційних матеріалів, місцем, де можна дізнатися багато цікавого і корисного.

   Перебуваючи вдома в чотирьох стінах, людина відчуває потребу в живому людському спілкуванні. Бібліотека надає йому цю можливість.




Після прочитання книги сюди повертаються за тим, щоб поділитися своєю думкою про прочитане з бібліотекарем і оточуючими.






То ж часу не гайте до бібліотеки поспішайте!

 

 


Зона особистого простору - Wi-Fi в бібліотеці

Сьогодні, в інформаційну еру, в період переходу до суспільства знань, відбувається певна трансформація діяльності публічних бібліотек. Окрім традиційних, важливими складниками бібліотечних ресурсів стають електронні та мобільні ресурси.

   


Проценківська бібліотека приєдналася до цього процесу, відкривши своїм відвідувачам нові можливості. Тепер усі, в кого є мобільний телефон, нетбук або ноутбук з налаштуванням Wi-Fi, завітавши до бібліотеки, можуть не тільки взяти книгу та погортати журнали, а й безкоштовно підключитися до інтернету в зоні дії Wi-Fi (без кабелів і модемів).

  


 

Працювати в зоні Wi-Fi у бібліотеці можна безоплатно. Доступ до бездротової мережі Wi-Fi надається всім бажаючим для роботи на власних переносних і кишенькових комп'ютерах (нетбуках, ноутбуках, планшетах) з підтримкою Wi-Fi, мобільних телефонах (смартфонах), інших гаджетах.

   


Шановні користувачі! Запрошуємо вас відвідати бібліотеку та скористатися новими можливостями бібліотеки.

 

  

 Дегустація літературних новинок

   


Любі друзі! 

Завітайте до бібліотеки на дегустацію літературних новинок.  Фонд бібліотеки поповнився на 166 нових, цікавих та змістовних книг різної тематики для широкого кола читачів. 




Бібліотека – це місце, де людина зможе знайти себе, пізнати світ та навіть змінити свою долю. Це тисячі книг, періодичних видань і… таємниць, які будуть корисними і незамінними у досягненні цілей!




Зараз осінь, час опалого листя, похмурого неба і сильного вітру. Але в бібліотеці в цей час чарує зовсім інша атмосфера. Саме восени у книгозбірні по-особливому затишно, тихо і тепло. Ця атмосфера чарує всіх. Адже не тільки книга може розповісти історію, але й  сама бібліотека може зацікавити читача своїми таємницями. 


Бібліотека – це незвичайне місце, де не тільки зберігаються книжки, це те місце, де кожний знайде собі затишок і відкриє для себе новий світ.






Пам'ятайте: кожна книга - це завжди подія та нове знайомство. 

Котилась Україною скривавлена сльоза
Відео-година
Голод… Голод… Голод…
Це страшне слово повертає нас у далекі 1932-1933 роки.
Український народ у скорботі і смутку схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

До Дня пам*яті жертв Голодомору  у Проценківській сільській бібліотеці оформлена виставка-нагадування «Голодний рік, як чорна птиця, над краєм змореним літав». На виставці представлена  інформація про страшні часи Голодомору в Україні. Книги та статті про страшне лихоліття. Кожна книга є своєрідним вибухом. Кожна ілюстрація – крик загублених людських душ, зморених штучним голодом в Україні 1932-1933 рр..





У бібліотеці оформлена папка «Їхній біль і спогади про Голодомор» де зібрані матеріали – спогади односельців про голод, свідків тих жахливих подій, голод який не оминув і села Проценківського старостату.


Вшановуючи пам'ять померлих та усіх, хто
зазнав голодомору, українська література художнім словом підтверджує свідчення очевидців, що зафіксовані в документах, показує, якими були ці жахливі роки. Це як контрольне нагадування про осмислення майбутнього України. У запізнілій жалобі схилимо голови в каятті перед світлою пам'яттю тих, хто загинув. Вони згасли як зорі.

Нехай у ваших душах залишиться цей маленький вогник свічечки, як спомин про тих, кого сьогодні немає серед нас, які померли страшною смертю, дай, Боже, щоб це ніколи більше не повторилось!

Хай світло від свічки у небо
летить,

Хоча б одну душу зігріє в цю мить

Щоб душа ця загублена спокій знайшла

І у вічність до Бога вона відійшла.

 

 



четвер, 28 листопада 2024 р.

 Барви осені


                      Нині осінь нас чарує,

Неповторна, чарівна,

Різні барви нам дарує

І дивує нас вона




В Проценківському сільському клубі спільно з бібліотекою був проведений благодійний концерт.


Учасники художньої самодіяльності Проценківського сільського клубу та Довжицького будинку культури дарували глядачам свої уміння та талант.



Бібліотекарем була оформлена виставка малюнків користувачів бібліотеки. 



 

 

 

 

 Україна - земля гідності та свободи

БЕСІДА-ОГЛЯД


А ви думали, що Україна так просто. Україна — це супер. Україна — це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни.

Ліна Костенко

21 листопада в Україні оголошено офіційним святом. Його назва – День Гідності та Свободи. Ця дата ознаменувала початок відразу двох історично важливих подій в нашій країні. Це Помаранчевий Майдан (або Помаранчева Революцій 2004 року) та Революція Гідності (події з 30 листопада 2013 року до кінця лютого 2014 року).

 


В бібліотеці пройшла бесіда-огляд. Користувачі ознайомилися з   викладкою літератури та переглянули відео-фільми про події тих часів.





Вшанування пам'яті загиблих воїнів

середа, 20 листопада 2024 р.



Відлік мужності: 1000 днів війни за свободу
Плахта" Ірини Говорухи


Викладка однієї книги

   


«Плахта» – це книга-сповідь. Розповіді про побачене та пережите мешканцями Чернігова, Бучі, Гостомеля, Ірпеня, Бородянки, сіл Київської та Чернігівської областей. Понад 250 інтерв’ю про окупацію та укриття в погребах без тепла й світла.


Книга про віру, мужність, відвагу. Великі здобутки і непоправні втрати. Кохання та відчай. Непохитну любов до рідної землі.

   


 Війна не має уявлення про сумління та честь. Не знає любові й милосердя. Війна – злобива і мстива божевільна тітка. І якщо ми її не зупинимо, то невдовзі вона зупинить усіх нас.

  


«Цю книгу я почала писати на десятий день війни. Вона складається з уламків, фрагментів та уривків фраз. Із тваринного страху, розпачливого болю та відчаю. Віри й зневіри. На її сторінках не буде відтворення бойових дій, подробиць ворожих атак і розвідувальних операцій. Лише історії звичайних українців, далеких від війни. Багатодітних і бездітних жінок. Пенсіонерок та зовсім юних дівчат. Розповіді бухгалтерів, учителів молодших класів, кухарів, майстрів манікюру та інженерів…»

     


Проценківська бібліотека запрошує своїх користувачів до бібліотеки  та  ознайомитися з книгою.
  Видання увібрало в себе безліч історій очевидців, які пережили важку окупацію загарбниками. Ці історії неможливо читати без болю та співчуття, та жаги помсти ворогам. Книга підходить для широкого кола читачів. Рекомендуємо це неймовірне важливе видання усім без винятку, хто хоче почути правду про наші події, побачити їх у більш широкому масштабі та оцінити глибину подвигу українського народу, його сили та жертовності.

 

 

 

середа, 13 листопада 2024 р.

 


Моя зброя - сміх

Літературна година

(до 135-річчя від дня народження Остапа Вишні)

  Народився Остап Вишня 13 листопада 1889 року на Полтавщині в містечку Груні в незаможній багатодітній родині. Справжнє ім’я письменника – Павло Михайлович Губенко. Вишня був упевнений в тому, що сміх має властивість зцілювати організм від недуг. Рильський сказав про Остапа Вишню: «Він світив як сонце, до нього люди тяглись, як до сонця. Він умів і гриміти, як грім, і того грому боялись усі плазуни й негідники».

1


Остап Вишня здобув визнання серед народу, як самобутній майстр української сатири й гумору. Він започаткував новий жанр — усмішка. Усмішка — це різновид фейлетону та гуморески. Він став «батьком» цього літературного жанру. І вони, вишневі усмішки, розійшлися анекдотами в читацькому середовищі. Його твір «Чухраїнці» багатьох змусив переосмислити свій характер, і по-новому поглянути на деякі негативні моменти з української ментальності.


Гумор Остапа Вишні можна впевнено назвати сміхом крізь сльози, а долю самого письменника порівняти з долею всієї України. В історії держави немає гумориста більш трагічного. Письменник змушував українців поглянути на самих себе з боку, висміюючи всі негативні риси нації, він прагнув допомогти землякам позбутися вад, оскільки любив країну і людей понад усе.


      У 1933 році письменник був засуджений до 10 років позбавлення волі, які він відбув повністю, гумориста назвали «терористом». Абсурдність звинувачення викликала у літератора сміх. У будь-якому випадку, хоча звинувачення і було відверто надуманим, під сильним тиском і тортурами в скоєнні злочину письменник змушений був визнати свою провину. 

    Письменник був одружений двічі. У першому шлюбі у нього народився син В’ячеслав, дружина померла від тифу, а Вишня одружився вдруге. Довгий час син звинувачував батька в смерті матері, відмовлявся від спілкування, тільки після звільнення літератора серце сина дещо відтануло.

     Другою дружиною сатирика стала актриса Варвара Маслюченко, у якої на час весілля вже була від першого шлюбу дочка Марія. У шлюбі спільних дітей у подружжя не було. Варвара Олексіївна поїхала за чоловіком на Північ під час його ув’язнення. На кілька років його перебування в колонії вона оселилася в невеликому містечку поблизу. Подружжю залишалося тільки писати один одному листи. По поверненню з табору та аж до своєї смерті в 1956 році Павло працював у сатиричному журналі «Перець».

     Шахи з хліба, зроблені письменником під час перебування в колонії, їх й досі шанобливо зберігає онучка письменника – Мар’яна Леонідівна Євтушенко.

5

Остап Вишня – письменник, який у 20-х роках заохотив мільйонні маси до читання української літератури. Він був «королем українського тиражу». За життя надруковано понад 100 збірок його творів.




В бібліотеці проведена літературна година "Моя зброя - сміх". Бібліотекар розповіла про життєвий і творчий шлях Остапа Вишні, зачитала цікаві факти із життя письменника.

Користувачі читали гумористичні твори письменника.

Переглянувши викладку літератури користувачі  мали змогу детальніше ознайомитися з творами цього чудового сатирика.

6