середа, 18 грудня 2024 р.

 


Бібліотечний вернісаж

Екскурсія книжковими лабіринтами

Сьогодні до бібліотеки завітали вихованці дитячого садочка "Колосок".



Бібліотекар для маленьких книголюбів влаштувала цікаву екскурсію. Вона розповіла про бібліотеку, про цікаві книжки, правила поводження з книгою, як треба вести себе в бібліотеці. Діти із задоволенням розглядали цікаві книги.  Розповідали що у них також дома є книги, хто їм читає книги. Малечі дуже сподобалася цікава та пізнавальна екскурсія. Пообіляли що неодмінно ще прийдуть до бібліотеки.


Із задоволенням діти розглядали подарунок для творчості від ТОВ "Імпорт-Офіс Україна"




 


Земний уклін бійцям Чорнобильського лиха

Історична година

,,Зоря полинова горить

І осяває в дооколі

Порожні села, ниви голі,
Бур'ян, що з вітром говорить.
(М. Луків)


День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС — день пам'яті в Україні. Відзначається щорічно 14 грудня у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.



Трагедія відходить у минуле, але її наслідки страшні: загиблих батьків не повернути до родини, здоров'я рятівників наслідки цієї катастрофи не зміцнити, а посмертні нагороди нікого не втішають, рани і досі не гояться, а болять і нагадують про себе.




В Проценківській бібліотеці спільно з Проценківським сільським клубом була проведена історична година. Бібліотекар розповіла про історію аварії, зачитала спогади ліквідаторів. Хвилиною мовчання вшанували тих кого вже немає поруч з нами, хто пішов із життя.

 


А хустиночка моя з тороками, від бабусі оберіг і від матусі

Народознавча годна

Хустка — це наш символ вроди чарівної,

Оберіг від горя й доленьки сумної.

Червоніють маки й буя калина,

Хустку українську одягла дівчина.

Ниточками срібними вишиті зірки,

Мальви різнобарвні й диво колоски.

Скільки в ній є сили, вірності, любові,

В кожнім візерунку барви пречудові.

Хустку українську одягла дівчина,

Хай же завжди квітне наша Україна.

    


В бібліотеці спільно із сільським клубом була проведена народознавча година.   Бібліотекар ознайомила, як виник День української хустки із традиціями та цікавими фактами про українську хустку. Був проведений майстер-клас із традиційним способом вив'язування хусткою.









пʼятниця, 13 грудня 2024 р.



 


Невже я зайвий чоловік тому, що люблю безумно  Україну

                                                          М.Хвильовий

Бібліографічна довідка


Сьогодні День народження талановитого українського поета, прозаїка і публіциста Миколи Хвильового.

13 грудня 1893 року народився видатний український прозаїк, поет, публіцист, один із основоположників пореволюційної української прози – Микола Хвильовий (справжнє ім’я Микола Григорович Фітільов).   Батько М. Хвильового прищепив синові любов до надбань світової культури.


Микола Хвильовий народився в селі Тростянець (нині Сумська область) у родині педагогів. З ранніх років Микола виховувався лише матір’ю, яка переїхала до Богодухівшини, працювати вчителькою, а згодом переїхала на хутор Дем’янівка поблизу Диканьки. Майбутній поет навчався у Краснокутській вищепочатковій школі, а потім вступив до Богодухівської гімназії, з якої був виключений у п’ятому класі. З 1911 року Микола Хвильовий почав працювати писарем у волосній справі, і паралельно займався самоосвітою.

    У 1916 році екстерном склав гімназійні іспити й отримав диплом про середню освіту. У тому ж році Микола потрапив до війська і брав участь у оборонних діях під час Першої світової війни. У подальшому війна Миколу не оминула, і вже в 1918 році він приєднується до Червоної армії.

  На початку 1920-х років популярність Миколи Хвильового на українських просторах починає невпинно зростати. Навесні 1921 року письменник переїжджає до першої столиці України – Харкова. Уже влітку 1921 року окремим виданням вийшла поема Хвильового “В електричний вік”, а в листопаді – збірник “Жовтень”. Згодом видає поетичні збірки “Молодість”, “Досвітні симфонії”, “Сині етюди”, “Осінь”, “Я (Романтика)” тощо

13 травня 1933 року Микола Хвильовий застрелився у власному кабінеті, залишивши дві передсмертні записки:

Сьогодні прекрасний сонячний день. Як я люблю життя – ви й не уявляєте. Сьогодні 13-те. Пам'ятаєте, як я був закоханий у це число? Страшенно боляче.

   Усе своє майно й авторські права він заповів доньці – Любові Уманцевій.

Твори та ім’я Хвильового залишалися забороненими аж до останніх років існування тоталітарного режиму в Україні.