субота, 9 березня 2024 р.


І Тарасовим словом народ мій прозрів


Шевченківські читання

(210 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка)

Вірші Тараса Григоровича Шевченка – це невичерпне джерело мудрості. Написані понад століття тому – поезії Шевченка актуальні й досі.

Вірші Тараса Григоровича Шевченка повинен знати кожен, адже "Кобзар" – це друга Біблія для українців. Розгортаєш, і: "Ну що б, здавалося слова… Слова та голос – більш нічого. А серце б'ється – ожива, як їх почуєш…". І слова Шевченка – справді особливі, зокрема тим, що актуальні й досі.

З нагоди 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка спільно з Проценківським сільським клубом були  проведені Шевченківські читання, "І Тарасовим словом народ мій прозрів"




У своїй поезії Великий Кобзар оспівував первинні людські цінності: любов і вірність, материнську долю, дружбу, відданість рідній землі і народові – те, без чого не можна уявити людського життя.

   


Тарас Шевченко прожив 47 років: з них пробув 24 роки в кріпацтві, 10 – на засланні, а решту – під наглядом жандармів. Загалом на Батьківщині він був нечастим гостем... Але де б він не перебував – він завжди залишався сином своєї землі, пам'ятав її і сумував за нею, як за матір'ю.



Саме тому Україна стала у творчості Шевченка головним образом, овіяним любов'ю і тугою. Саме такою, далекою та недоступною, постає образ України у вірші "Думи мої думи…".



 "Думи мої думи…"

Думи мої, думи мої, 

Лихо мені з вами!

Нащо стали на папері

Сумними рядами?..

Чом вас вітер не розвіяв

В степу, як пилину?

Чом вас лихо не приспало,

Як свою дитину?...

За карії оченята,

За чорнії брови

Серце рвалося, сміялось,

Виливало мову,


Виливало, як уміло,

За темнії ночі,

За вишневий сад зелений,

За ласки дівочі...

За степи та за могили,

Що на Україні,



пʼятниця, 8 березня 2024 р.

 Пост-подяка

Новинки з бібліотечної скриньки


Сьогодні саме в цей весняний день Проценківська бібліотека-філія отримала найприємніший подарунок - новеньку книгу DASHEN ,,Син'' подаровану Терьошиним Максимом з м.Бучі.

Дякуємо за безкоштовну книгу та безкоштовну доставку. 

Книга знайде свого читача.

Нехай ваші добрі справи повертаються до Вас сторицею. Мирного всім неба.


 Єднаймо душі словом Кобзаря

(210 років з дня народження Тараса Шевченка)


9 березня в Україні відзначають День народження Тараса Григоровича Шевченка - духовного батька українства, славетного Кобзаря, чиї слова і зараз звучать надзвичайно пророчо.

Шевченко творець в українській літературі та духовному житті України могутнього національного духу.  Його творчість стала символом боротьби за українську державність, волю та незалежність. Поетична спадщина Кобзаря - це понад 240 творів, які перекладені понад ста мовами світу.

   Поезія Тараса Шевченка, незважаючи на численні заборони, стала нетлінною і важливою частиною духовної єдності українського народу.

    Проценківська бібліотека-філія запрошує до перегляду книжкової виставки "Єднаймо душі словом Кобзаря"

вівторок, 5 березня 2024 р.

   Бібліотека - світлий дім, живе дитинство й щастя в нім



Екскурсія книжковими лабіринтами




Захоплюючу та пізнавальну подорож до бібліотеки здійснили вихованці дитячого садочку "Колосок".


А завітали не з порожними руками, вони принесли і подарували для бібліотеки 24 новеньких, цікавих дитячих книг.

    


Маленькі "чомусики" і "запитайлики" із захопленням слухали розповідь про казковий дім - бібліотеку, дізналися про правила користування бібліотекою та книгою, про цікаві книги. 

   




Цікавою була захоплююча вікторина "Відгадай казкового героя", аукціон загадок "Ну ж бо спробуй відгадати". крокуючи казковими сходинками, маленькі користувачі знайомилися з чарівним і дивовижним світом казок.

   


Зустріч пройшла в теплій, дружній атмосфері.

 Стежками пам'яті

Літературний портрет

(до 95 років від дня народження Федора Тютюнника)


Народився 4 березня 1929 року в с. Шилівка Зіньківського району. Двоюрідний небіж Григорія й Григора Тютюнників. Закінчивши Шилівська семирічку, пішов навчатися у Зіньківську середню школу №1, після школи відразу вступив до Київського, а потім перевівся до Харківського політехнічного інституту, який закінчив у 1954 році. Спеціальність за освітою у Федора Григоровича – інженер по хімічному устаткуванню. За призначенням його було направлено на одне з оборонних підприємств, у Всесоюзному науково-дослідному і конструкторському інституті хімічного машинобудування, в Українському науково-дослідному вуглехімічному інституті – майстром, старшим інженером – конструктором, науковцем.

Але так склалася доля, що потяг до творення, дух творчості став провідним у його житті. У 1964 році новелою "Кура" Федір Тютюнник дебютував на сторінках газети "Літературна Україна". А потім були публікації в журналах "Дніпро", "Вітчизна", "Ранок", "Літературна Україна" під псевдонімом Лісовий. Федір Григорович друкувався майже в усіх популярних республіканських виданнях.

У 1967 році виходить перша збірка оповідань "Співуче джерело". А в 1968 році він став членом Спілки письменників України. Великою популярністю серед читачів користувалися збірки новел "Співуче джерело" (1967), "Зелений легіт" (1970), "Осінь пахне криницею" (1973), та інші, які видавалися е лише українською а й іншими мовами, за кордоном.

У 1976 році Федір Григорович став лауреатом обласної премії П. Артеменка за збірка повістей та оповідань "Осінь пахне криницею".


Мав міцний талант прозаїка-оповідача, дуже точного в деталях спостерігача сільського життя, а надто – був гарним стилістом і пейзажистом. Щось таке в його прозі було від російських Федора Абрамова, Валентина Распутіна чи Василя Бєлова.

У 1989-1991 роках письменник працював у редакції Зіньківської районної газети і до останніх днів не поривав з нею зв'язків.

Федір Григорович Тютюнник був членом редакційної групи по написанню історії Зіньківщини. А ще у нього був задум написати історію роду Тютюнників. Не судилося, на жаль, завершити свій задум. Якраз у день 74-річчя трагічно обірвалося його життя під колесами несамовитого авто на сільській вулиці на Полтавщині.


Книги Федора Григоровича відтворюють життя у всіх його гранях.

Член Спілки письменників України з 1968 року.

Запрошуємо до бібліотеки, ознайомитися із творчістю письменника.


 Україні є ким пишатися!


3 березня Всесвітній день письменника

Це свято людей, які вміють перетворювати свої думки в красиві слова, створюють справжні бестселери і підкорюють мільйони читачів в світі.

Хоч професія письменника з'явилася багато століть назад, майстри слова отримали своє свято лише у 1986 році на засіданні 48 конгресу Міжнародного ПЕН-клубу. Відтоді Всесвітній день письменника відзначають щорічно 3 березня.

Сьогодні в світі налічується близько 150-200 тисяч професійних письменників, і пишуть вони більш ніж 150 мовами.

Професія письменника нелегка, багатогранна і заслуговує глибокої поваги. Саме тому і був створений Всесвітній день письменника. Його святкування ініціював ПЕН-клуб (PEN International) — правозахисна організація, яка об’єднує професійних письменників, які працюють у різних жанрах літератури.
Всесвітній день письменника відзначають не лише романісти, прозаїки, поети, памфлетисти, публіцисти, фантасти, фейлетоністи, новелісти, есеїсти та інші майстри слова. Його по праву вважають своїм журналісти, історики та блогери.
У цей день вони збираються, щоб обговорити тенденції сучасної літератури, нагородити найталановитіших авторів, послухати нові вірші та уривки романів своїх колег.
Вітаю з Всесвітнім днем письменника! Бажаю вам нехай кожен день дарує чудові емоції та добрі вісті, гарний настрій і неймовірне натхнення, щоб вдавалося завжди бути на вершині письменницького успіху і слави. Бажаю здоров’я, цікавих творчих задумів, чудових рядків, незгасимого вогню таланту, щастя та мирного неба.




Проценківська бібліотека-філія для користувачів підготувала книжкову виставку і запрошує до бібліотеки для перегляду і вибрати книгу для серця та душі. Тож часу не гайте, до бібліотеки поспішайте.

Усі реакції:
Ви, Тетяна Мандич, Людмила Мороз та ще 15

 Пост-подяка


Любі друзі!
Дякую всім, хто долучився до акції #Подаруй_бібліотеці_книгу та подарував книги в бібліотеку. Також щиро дякую авторам, що відгукнулися на моє прохання подарувати книги свого авторства.
Впевнена кожна книга знайде свого читача.
Бажаю всім міцного здоров'я, родинного затишку та мирного неба.
День дарування книг пройшов, але акція "Подаруй бібліотеці книгу" триває постійно .

Тож часу не гайте до бібліотеки поспішайте.