понеділок, 27 лютого 2023 р.

 День парасольки

Цікавинки від парасольки

На зображенні може бути: текст

Любі друзі!

А чи знаєте ви, що10 лютого проводять День парасольки. Найстаріша датована 21 роком н.е. Її винайшли в Стародавньому Китаї для захисту від сонця. Перші моделі були виготовлені з листя пальми, пір'я птахів та бамбуку, прикріплених до палиці, і використовувалися для забезпечення тіні.
Парасолька була атрибутом розкоші. До наших днів дійшла видозміненою та стала поширеною в різних куточках світу.
Першими власниками таких приладів ставали правителі та знать. Перша в світі парасолька важили до 3 кілограм. Часто такі навіси прикріплювали до трона.
Географія парасольок розширилася у XIV ст. Тоді парасольку з Китаю завезли у Францію та Голландію, де згодом вона стала неодмінним атрибутом жіночого туалету. Як каркас використовували китовий вус, а тканини застосовували дуже різні: від мережива до щільного атласу.
Прилад, що захищає від сонячного світла, називали "парасоль", від дощу — "параплюї".
До ХVІІ ст. парасольки вважали витворами мистецтва та предметами розкоші, які були доступними не кожному городянину. Через це навіть з'явилася служба, що надає послуги супроводу під парасолькою в негоду.
Полегшений варіант парасольки створив в Англії у 1850-х механік Самуелем Фоксом. Він запатентував парасольку, яка мала форму тростини, полегшений металевий каркас і спиці, які складалися. Сучасне визнання парасольок почало поширюватися Європою в середині 18 століття.
1969-го американський винахідник Бред Філліпс отримав патент на парасольку: ту, якою ми користуємося сьогодні.

All reactions:
Мария Гапон, Тетяна Кострубова та ще 12

Немає коментарів:

Дописати коментар