субота, 31 серпня 2024 р.

 Моя незалежна країна - вільна, сильна Україна

(Літературно-музична композиція)

                           


 Незалежність, мов зоря ясна,

                            В серці кожного з нас не згасає.

Нехай Україна, мов юна весна,

Живе і лише розквітає!

Мирного неба тобі і достатку,

Злагоди в домі, щасливих доріг,

Нехай процвітає земля у порядку,


Нехай небеса будуть як оберіг.

До Дня Незалежності у бібліотеці організована книжкова виставка "Незалежна і єдина будь навіки Україно!",



у приміщенні сільського клубу оформленна виставка малюнків користувачів бібліотеки "Тепло своїх долонь і серця я Україні віддаю"









У Проценківському сільському клубі відбувся черговий благодійний захід літературно-музична композиція

за участі учасників художньої самодіяльності


Проценківського сільського клубу та  Пірківського будинку культури. 


Спасибі всім небайдужим жителям села за те, що знаходять час прийти і зробити донат на добру справу - допомогу захисникам!


Це свято нагадує кожному з нас, що пройшов наш незламний народ заради свободи, гартуючи силу, дух та незламність з кожним поколінням.
Нехай Господь захищає нашу неньку і благословляє кожного з вас.

Нехай наша прекрасна країна розвивається та стає кращою з кожним днем, а наші серця будуть сповнені гордістю за рідну землю.

 

***







середа, 28 серпня 2024 р.

 Наш синьо-жовтий стяг - це символ нашої незламності

(патріотична година)


Крилатий вітер розвіває стяг -
Блакить із золотом на нім переплелися,
Наш прапор майорить неначе птах:
Народ не вмер й нікому не скорився!
23серпня ми відзначаємо важливе свято – День Прапора України!







Наш синьо-жовтий стяг – це символ нашої незламності, сили та прагнення до миру.

Цей день об'єднує всіх українців, нагадуючи про нашу гордість за рідну країну та всі перемоги, які ми здобули.
Наша країна пройшла і проходить через багато випробувань, і кожен раз ми стаємо сильнішими.



В Проценківській бібліотеці пройшла патріотична година "Наш синьо-жовтий стяг - це символ нашої незламності".















середа, 21 серпня 2024 р.

                                      


 Український майстер кераміки - 

Омелян Савелійович Железняк

115 років від дня народження

(1909-1963)

(бібліографічна довідка)

 21 серпня 1909 року народився відомий український кераміст Омелян Железняк

   Він  належить до тих митців, які є майстрами народної творчості не лише за званням, а й за талантом, витоки якого – в українському народному образотворенні.

  Народився майбутній майстер у с.Грибове  Городнянського повіту (нині с.Олешня Ріпкинського району) на Чернігівщині. Село було знаним як осердя гончарства на півночі України.

  У 1920-х роках замешкав у Києві. Якийся час самотужки виготовляв посуд на продаж. У 1930-і працював на заводі «Керамік», що допомогло опанувати промислові керамічні технології. 

    


Для виставки 1936р. виготовив десять предметів українського обрядового посуду (баранці, глечики, тарелі).  Вироби мали великий успіх.

   У серпні 1946р. Омелян Железняк почав  працювати  у  експериментальних майстернях художньої кераміки Інституту архітектури Академії будівництва і архітектури УРСР під керівництвом відомої художниці-керамістки Ніни Федорової.  Саме тут цілковито виявилися його творчий потенціал та непересічні здібності.

   О.Железняк натхненно працював над декоративною керамікою. Відомі його композиції «Козак Мамай», «Гонта з синами», «Прощання з козаком»; скульптурні ілюстрації до творів Тараса  Шевченка — «Мені тринадцятий минало», Миколи Гоголя — «Козак Вакула на чорті», народних пісень — «Зажурився чумачина».





Охоче створював чудові керамічні іграшки — баранців, коників, птахів…

-          З ім"ям заслуженого майстра народної творчості Омеляна Савелійовича Железняка (Залізняка) пов"язана яскрава сторінка в історії української художньої кераміки. Сімнадцять років він працював художником в Експериментальній керамічній майстерні Інституту архітектури споруд Академії будівництва та Архітектури УРСР».

     Омелян Желєзняк був провідником кращих художніх ідей майстерні. Саме за його участі відбулося формування і становлення основних засад декоративної кераміки.

   


Однією з характерних рис художника була його багата творча уява. Митця приваблював строкатий світ народної фантастики. Творчою візитівкою майстра-кераміста стали анімалістичні образи, втілені в керамічних іграшках. Омелян Савелійович тонко передавав повадки звірів та пташок, «надавав своїм звіряткам і пташкам людських рис – вони то веселі, то сумні, то горді, то покірні.

  До його творчого доробку належить художнє оформлення інтер"єру готелів «Дніпро» в Києві, «Тарасова гора» в Каневі, ресторанів «Метро», «Динамо», бібліотек, дитячих садків, інших закладів.

  Твори О.Железняка знайшли своїх численних шанувальників не лише в Україні, а й далеко за її межами. Ними захоплювалися відвідувачі міжнародних виставок у Парижі та Нью-Йорку, Марселі й Торонто, Берліні й Празі, Софії та Будапешті, Женеві та Монреалі.  Його роботи зберігаються у світових музеях декоративного мистецтва.

  Одна з найталановитіших робіт О.Железняка —  скульптурна композиція за поемою Тараса Шевченка «Сон», створена у 1950-і роки.

Майстер помер 21 червня 1963р. в Києві.

За своє недовге життя він створив цілий світ сучасної української кераміки, і цей світ донині милує око і тішить серце.


Проценківська бібліотека-філія запрошує користувачів відвідати бібліотеку та переглянути викладку літератури "Український майстер кераміки - Омелян Савелійович Железняк"

 

 

 

 

пʼятниця, 16 серпня 2024 р.

 Навчатися ніколи не пізно

     Цифрова грамотність важлива і що вивчати її ніколи не пізно.

Проценківська бібліотека-філія запрошує до бібліотеки.

У нашій бібліотеці - хабі можна навчитися цифровим навичкам та звернутися за допомогою. Переглянувши серіали "Як записатися на прийом до лікаря"(онлайн), "Перевірити наявність в аптеках потрібного препарату та замовити його онлайн, "Прослідкувати ціну на будь-які ліки, подивитися їхню наявність, забронювати" та інші серіали.

Завдяки цифровим навичкам користувачі відкрили доступ до корисної інформації. 

  Якщо ви бажаєте опанувати нові технології , запрошуємо вас до бібліотеки, скористатися безкоштовним доступом до інтернету та можливість навчитись нових технологій та досягнення успіху в цифровому світі.

Навчання в бібліотеці дапомагає подолати страх перед технікою.

середа, 14 серпня 2024 р.

 Навчання цифровій грамотності в бібліотеці!


Володіти цифровими навичками — це вимога сьогодення.

   Сучасній молоді необхідні компетенції для належного втілення цифрових змін. Портал «Дія. Цифрова освіта» допоможе опанувати цифрові навички в захопливому форматі, коли поєднуються навчання та розваги.

  


Присутні познайомились із національною онлайн-платформою із цифрової грамотності – «Дія - цифрова освіта». Дізнались про всі переваги та можливості навчання на самій платформі за допомогою цікавих, пізнавальних та корисних освітніх серіалів, стали її користувачами та розпочали навчання із перегляду освітнього серіалу «Фінансовий сенсей».

   


Особливість цього освітнього серіалу про фінанси — це молодіжний формат, де комбінуються навчання та розваги, а корисна інформація та поради «запаковані» в привабливу обгортку для молодої аудиторії.

Уміння управляти особистими фінансами — запорука фінансової свободи та незалежності молодої людини.

  


Здобувати нові знання завжди корисно та цікаво!
Як розрізнити фейки та дезінформацію, адже це також важлива складова безпечного перебування онлайн.

Перегляд серіалу "Як захиститись від фейків і дезінформації"






Тож запрошуємо до Проценківської бібліотеки-філії  де ви можете поглибити свої знання з цифрової грамотності.

пʼятниця, 9 серпня 2024 р.

 "Чорна Рада" П.О.Куліша - перший український історичний роман. 

   


     205 років від дня народження Пантелеймона Куліша, визначного українського письменника, фольклориста, етнографа, мовознавця та перекладача.

    Пантелеймон Куліш уклав першу фонетичну абетку української мови, що значно вплинула на сучасний правопис, та здійснив численні переклади, зокрема творів Шекспіра, Ґете, Байрона. Перший почав перекладати Біблію українською.

   


Найвідоміший твір П. Куліша - історичний роман "Чорна рада", який Іван Франко назвав "найліпшою історичною повістю в українській літературі".

    Цей роман Куліш писав


близько 14 років. Перша згадка про твір датована 1843 р., а вийшов він у світ 1857 р. У ньому зображено суспільно-політичні умови в Україні у часи Руїни після смерті Б. Хмельницького і обирання нового гетьмана на «чорній раді», що відбулася 1663 року в Ніжині.

    Запрошуємо до бібліотеки для ознайомлення з творчістю цього видатного українського діяча!